O mnie

Urodziłem się w Warszawie, mieszkam w Wilanowie. Piszę i wydaję książki od 2012 roku. Wszystkie ukazały się w wersji papierowej – niestety obecnie są trudno dostępne. Pojawiają się czasem na portalach sprzedaży internetowej i co roku na licytacjach WOŚP.

O swoim życiu mogę powiedzieć, że jest bardzo ciekawe. I składa się na to stwierdzenie wiele faktów. Pracowałem na różnych stanowiskach i wykonywałem kilka zawodów. Zacząłem od urzędnika państwowego (nuda), później byłem managerem w handlu zagranicznym – dochodząc do stanowiska szefa dużych budów za granicą, prezesem w firmie eksportowo-importowej, tłumaczem literatury technicznej, biegłym sądowym, zastępcą dyrektora instytutu.

Ujmując geograficznie mieszkałem blisko 12 lat poza Polską, w trzech polskich  miastach. Funkcjonowałem wśród innych kultur,  pośród ludzi z różnych środowisk społecznych i zawodowych. Mówię po hiszpańsku, rosyjsku, angielsku i niemiecku.

NIE PROŚCIE O WYBACZENIE – to opowiadanie kryminalne wydane w 2012 roku. Jest dostępne w wersji e-booka na portalu księgarni internetowej www.legimi.pl. Hiszpańska wersja tej książki nosi tytuł – NO ESPERÉIS QUE OS PERDONEN NOVELA POLICIACA – została wydana pod pseudonimem ( autor – Steve L. Grotte). Inspiracją były kryminały szwedzkich autorów. Link: https://www.legimi.pl/ebook-nie-proscie-o-wybaczenie      

PO WĄSKICH ŚCIEŻKACH – druga moja książka, w której posłużyłem się pseudonimem autora – Wojciech Poraj, wydana wiosną 2015 roku, a jesienią ukazało się jej drugie wydanie – wersja rozszerzona. Jest to zbiór opowiadań opartych na faktach i doświadczeniach własnych oraz bliskich mi osób.

NIEDAWNO W ROYAN – zbiór nowel wraz z prozą poetycką jest moją trzecią książką, wydaną pod własnym nazwiskiem w kwietniu 2017 roku. Jest kolejnym krokiem na drodze do osiągnięcia celu omówionego w „Idei bloga”.

Z wszystkich podróży wracam z własnymi materiałami video, natomiast moi przyjaciele są miłośnikami fotografii. Drogi internauto, z radością podzielę się z tobą ich sztuką – zdjęcia są fantastyczne. Zilustruję nimi reportaże i felietony.

Wojtek Wilczyński

Potwierdzeniem sensu prowadzenia mojej strony w wersjach  hiszpańskiej i polskiej są nie tylko maile i wpisy na Facebooku, także bieżąca korespondencja listowna.

 

Jestem fanem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z radością przekazuję moje książki na aukcje charytatywne,

ostatnio w latach 2017 i 2018.

W roku 2017

https://aukcje.wosp.org.pl/ksiazki-w-poraja-i-w-wilczynskiego-z-autografami-i4124125

W roku 2018

https://aukcje.wosp.org.pl/ksiazka-niedawno-w-royan-i5799598