Idea bloga

Inspiracje

Pisanie to praca w całkowitej samotności. Meritum stanowi odkrywanie w sobie zdolności do miłości. Wiara w lepsze jutro i jej upowszechnianie jest inspiracją bloga. Dążę do stworzenia szczególnej relacji z osobami, które nie myślą stereotypowo,  kierują się własną intuicją odrzucając fałszywe wzory i standardy. I wierzą w urzeczywistnienie marzeń. Prezentacja wizji przywrócenia etosu sprawiedliwości, zapewnienia słabszym równych szans i lepszych warunków życia jest sprzeciwem wobec status quo. W tekście jak w lustrze relacjonuję szczególne perypetie indywidualnych postaci, by oglądane z różnych perspektyw zyskały walor uniwersalności. To zapis obserwacji lęków, nadziei, przemyśleń i doświadczeń, które nam towarzyszą. Pragnę, by idee, które przedstawiam i wyznaję, stały się bliskie czytelnikowi. Wiem, że reakcje słuchaczy ożywiają słowo pisane. Blog jako pole dyskusji w tematach budzących emocje jest świetną obserwacją życia społecznego – w efekcie kanwą dla „creative writing”. Tworzenie, akceptacja, odrzucenie są wyrazem wolności własnego wyboru każdego z nas.

O czym piszę w opowiadaniach

Fabułę wielu opowiadań, które znajdziecie w trzech zamieszczonych tutaj książkach kształtują realia świata, ale również mistycyzm, ezoteryka i metafizyka. Losy bohaterów kreuje nieznane przeznaczenie. Jednym z wiodących wątków jest konstatacja, by nie odrzucać miłości, którą obdarza nas los.

Reportaże i felietony

Na blogu, oprócz nowel znajdują się aktualne reportaże i felietony – opatrzone oryginalnymi zdjęciami autorstwa moich przyjaciół.  Staram się nie tylko opisać budzące emocje zdarzenia czy historie, podejmuję próbę poszukiwania ich przyczyn oraz oceny możliwych skutków. Jeśli moje impresje i spostrzeżenia zaskoczą, rozbawią, skłonią do szczerej i prawdziwej polemiki – nawet sarkastycznej i złośliwej, do recenzji i głębszej  refleksji uznam, że realizuję cel bloga. Oby nie zawiodło mnie wyczucie sytuacji, poczucie humoru, język i intuicja w wyborze tematu. Reportaże i felietony oraz spontaniczne opinie i oceny – pisane na blogu od ręki – to szczególna „literatura chwili”. Powstaje tu i teraz , staje się powszechnie dostępna niemal natychmiast. Dziś, dzięki nowym możliwościom komunikacyjnym zostają po nas pliki i foldery. To dobrze, bo współczesność nie jest zdolna odgadnąć, co okaże się interesujące dla potomności. Jeszcze niedawno tajemnicze dzienniki i osobiste pamiętniki odkrywano dopiero po śmierci autora. Część literackiego dorobku dawnych epok zaginęła w niepamięci.

Prawa autorskie

Utwory literackie zamieszczone przeze mnie na tej stronie można bezpłatnie pobrać dla celów własnych. Ewentualne dalsze ich udostępnianie osobom trzecim i rozpowszechnianie w dowolnej formie stanowić będzie naruszenie moich wyłącznych praw autorskich i mojej własności utworów. Internetowy wędrowcze, jeśli zechcesz polecić znajomym czy też swoim bliskim moją literaturę proszę wskaż adres strony, na której jest do pobrania za darmo: www.wilczynski-nowele.pl

Jest mi bardzo miło, że znalazłeś czas na odwiedziny na moim blogu. Z uwagą zapoznam się z  twoimi komentarzami i opiniami, i  będę oczywiście na nie odpowiadać, w miarę swoich możliwości.